• از تولید کننده واقعی خریداری بفرمایید
  • پاسخگویی 24ساعته
  • 09124196015

سیم خاردار

قیمت سیم خاردار
شرح پروژه

سیم خاردار که به زبان انگلیسی barbed wire گفته می شود، یکی از ابزارهای مهم و متداول برای حصار کشی های امنیتی است. این محصول در انواع سیم خاردار خطی سوزنی و حلقوی در بازار موجود است که هر دو از مفتول گالوانیزه تولید می شوند. سیم خاردار حلقوی در دو نوع سوزنی ( یا معمولی ) و تبری ( یا تیغی ) موجود است که ابعاد حلقه های آن ها 60 و 90 سانتی متر است. این محصولات به صورت کلاف بسته بندی شده و به فروش می رسد که وزن کلاف سیم خاردار بسته به نوع آن متفاوت است. مهمترین کاربرد آنها برای ایجاد امنیت و حفاظت از محیط هایی همچون باغات و زمین های زراعی و مکان هایی مانند پادگان ها ، مناطق نظامی و حتی زندان هاست و از هر نوعی که باشد، بالای دیوار یا توری حصاری نصب می شود. برای خرید سیم خاردار باید با توجه به مشخصات و ویژگی های فنی و محل مورد استفاده ، نوع و مقدار آن را انتخاب کرد. با توجه به توضیحات ارائه شده ، مشخص است که قیمت سیم خاردار با توجه به نوع ، مشخصات و ویژگی های فنی آن تعیین می شود. در ادامه به شرح توضیحاتی در خصوص انواع ، قیمت و خرید این محصول می پردازیم.

انواع سیم خاردار و مشخصات فنی آن ها

سیم خاردار خطی

سیم خاردار خطی از دو رشته مفتول گالوانیزه به قطر 2.5 میلی متر به عنوان راستا و دو رشته مفتول گالوانیزه به قطر 2 میلی متر به عنوان خار تشکیل شده است. مفتول گالوانیزه به کار رفته در این محصول ، مفتول گالوانیزه گرم است و در حقیقت دو رشته مفتول گالوانیزه 2.5 میلی متر در هم تنیده می شوند و در بین آن ها مفتول های 2 میلی متری به گونه ای قرار می گیرند که خارهای آن را تشکیل می دهند. فاصله خارهای این نوع بین 7 تا 15 سانتیمتر است اما معمولا 10 سانتی متر در نظر گرفته می شود که این فاصله کم خارها موجب افزایش استحکام و مقاومت آن می شود همچنین امنیت بیشتری ایجاد می کند. این محصول به صورت کلاف بسته بندی و عرضه می شود و وزن هر کلاف آن حدود 20 کیلوگرم است. شما می توانید سیم خاردار خطی را به دو صورت کیلویی یا کلاف از فنس گستر خرید داری کنید.

  • معماری مدرن و تمیز
  • معماری مدرن و تمیز
  • معماری مدرن و تمیز
حامیان پروژه

سیم خاردار حلقوی

این نوع به دو دسته حلقوی سوزنی و حلقوی تبری تقسیم بندی می شوند و به صورت حلقه هایی با قطر 60 و 90 سانتی متر تولید می شود و به صورت کلاف بسته بندی و به بازار عرضه می شود.

  • سیم خاردار حلقوی سوزنی یا معمولی

سیم خاردار حلقوی سوزنی از یک رشته مفتول گالوانیزه 2.5 میلی متر و دو رشته مفتول گالوانیزه به قطر 2.5 میلی متر تشکیل شده است که به ترتیب به عنوان راستا و خار استفاده می شوند. سیمخاردار حلقوی سوزنی به صورت حلقه هایی با قطرهای 60 و 90 سانتی متر تولید و در حالت کلاف به فروش می رسند. وزن هر کلاف حلقوی سوزنی 60 سانتی متر ، 7 کیلوگرم و 90 سانتی متری ، 10 کیلوگرم است.

  • سیم خاردار حلقوی تبری یا تیغی

این نوع از مدرن ترین و جدیدترین نوع سیم خاردار باغ می باشد که از یک رشته مفتول گالوانیزه 3 میلیمتر و یک لایه ورق گالوانیزه برش خورده تشکیل شده است. مفتول با قطر 3 میلی متر راستا و ورق های برش خورده به شکل تیغ تبر ، خارهای آن است. ورق های گالوانیزه برروی راستا پرس شده است و به دلیل شکل آن که شبیه به تیغه ی تبر است ، حلقوی تبری یا تیغی گفته می شود. این نوع سیمخاردار در حلقه هایی به قطر 60 و 90 سانتی متر ساخته می شود و وزن کلاف آن به ترتیب 8 و 10.5 کیلوگرم است.  به طور کلی نوع تبری یا تیغی به دلیل عمر کمتر و ظرافت بیشتر گزینه ضعیف تری نسبت به حلقوی سوزنی می باشد. نوع حلقوی نسبت به خطی امنیت بیشتری ایجاد می کند و توانایی ایجاد مانع هم بر روی زمین و هم بر روی هوا را دارد.

  • معماری مدرن و تمیز
  • معماری مدرن و تمیز
  • معماری مدرن و تمیزز

روش نصب

سیمخاردار حلقوی به دو روش دیپلمات و نظامی نصب می شود. دیپلمات که برای دیوار منازل استفاده می شود تا باعث کاهش زیبایی آن ساختمان مسکونی نشود. اجرای آن بدین گونه است که ابتدا پایه هایی را بر روی دیوار نصب می کنیم. بعد از نصب و در ادامه نوع حلقوی را بر روی این پایه ها پیاده کرده و می بندیم . روش نظامی ، روش دیگری برای نصب آنهاست.

کاربرد و مزایا

مهمترین کاربرد و همین طور دلیل پیدایش سیم خاردار باغ همانطور که پیشتر گفته شد ، مسئله حفاظت و ایجاد امنیت است . باید دقت داشته باشیم که این محصول با توجه به نوع ، ضخامت مفتول ، فاصله خارها از یکدیگر و … دارای ضریب امنیت متفاوتی است و همچنین استفاده از آن ها باید با در نظر گرفتن مواردی نظیر ضریب امنیت ، قیمت ، محل مورد استفاده و … صورت گیرد . گاهی استفاده نادرست از این محصول حفاظتی و امنیتی در محل نامناسب می تواند موجب ایجاد خسارت های برای خودمان باشد.

 

مشخصات فنی

مشخصات این محصول بنابر نوع آن متفاوت است . به طور کلی در تولید همه انواع از مفتول گالوانیزه گرم استفاده می گردد . در نوع خطی ، مفتول راستا قطری 2 یا 2.5 میلی متری دارد و ضخامت مفتول خار هم 2 و 2.5 میلی متر است. فاصله خارها بین 7 تا 15 سانتی متر است که معمولا 10 سانتی متر در نظر گرفته می شود . وزن یک کلاف سیم خاردار خطی بین 20 تا 25 کیلو گرم است و طول هر کیلو از آن بین 6 تا 13 متر است. نوع حلقوی سوزنی با ضخامت مفتول 2.5 میلی متر و ضخامت خار 2 میلی متر تولید می گردد و در حلقه هایی به قطر 60 سانتی متر و 90 سانتی متر در بازار موجود است. ضخامت مفتول راستای نوع تبری نیز 3 میلی متر است.